piatok, 22. novembra 2013

Kiersten Whiteová - Nikto nie je bez viny (Recenzia)

KIERSTEN WHITEOVÁ - NIKTO NIE JE BEZ VINY


Autor: Kiersten White
Originálny názov: Supernaturally
Názov série: Zlodejka duší
Hodnotenie na Goodreads: 3.92
Vydavateľstvo: Teen Fortuna
Počet strán: 346


Anotácia: Evie konečne vedie normálny život, po ktorom vždy túžila. Prekvapí ju však zistenie, že byť obyčajná môže byť dosť nudné. Práve v okamihu, keď zatúži po starých dňoch v Medzinárodnej agentúre na kontrolovanie nadprirodzených bytostí, dostane šancu opäť pre ňu pracovať. V zúfalej túžbe odpočinúť si od neustálej normálnosti s tým súhlasí. Keď však jednu katastrofálnu misiu strieda ďalšia, začína rozmýšľať, či to bolo správne rozhodnutie. A keď sa objaví jej bývalý priateľ z Ríše víl Reth a prezradí jej informácie o jej minulosti, Evie zistí, že sa schyľuje k boju medzi dvormi víl, ktorý by mohol vyústiť do chaosu celého nadprirodzeného sveta. A spornou víťaznou trofejou je ona sama...

Môj názor: Nikto nie je bez viny je pokračovaním knihy Zlodejka duší, ktorá sa mi veľmi páčila kvôli svojej originálnosti, milosti, jednoduchosti a zábavnosti. Bohužiaľ pokračovanie série niečo stratilo... niečo, čo mi veľmi chýbalo a bez toho to celé bolo akosi...nudné. 

Spočiatku som sa tešila na typickú tínedžerskú Evie a jej pííp a podobné somariny, ktoré som nachádzala v prvej časti a páčili sa mi. A aj taká bola (mohla by som podotknúť iba to, že bola trochu vyspelejšia a rozumnejšia) ale to nestačilo. Nestačilo, nestačilo. 
Štýl písania autorky sa mi páči a číta sa mi dobre ale dej má u mňa v tejto knihe nula bodov. Vážne, nikdy som sa nemusela tak nútiť do čítania (s výnimkou čítania príkladov v učebnici matematiky), a to ma veľmi mrzí, lebo stále to už-už vyzeralo, že sa niečo zomleje a ono akosi furt nič. 

A Lend... kam sa podel? Chýbal mi. Aj keď sa niekde v deji objavil, bolo ho málo - na moje pomery. A už nebol taký... lendovský. Nebol jednoduchý, milý a vtipný. Bol len proste...len bol. Plus, stále sa kvôli niečomu hneval! Dobre, občas na to aj mal dôvod ale, no tak! Trocha romantiky naviac a trocha menej napätia, čo by dodala dielu ten správny šmrnc by nezaškodilo. V tejto knihe určite.

Jack mi ale nehorázne pil krv. Neviem prečo. Veľmi nesympatická postava, aspoň pre mňa a štvalo ma, že Evie trávila viac času s ním ako s Lendom a bolo mi ľúto, že sa objavil stále keď sa to nehodilo a Arianna bola potom smutná, a tak ďalej... Raz fajn, ale dokolečka to isté? 

Som veľmi sklamaná z toho, že ma táto kniha tak sklamala. A naozaj neviem, či mám chuť púšťať sa do čítania tretej časti. Možno, keď si to celé nechám prejsť hlavou...
Keď tak nad tým rozmýšľam, mala som zostať pri prvej časti, ktorá bola super! Škoda.


Moje hodnotenie: 2,5/5 1 komentár:

  1. Nikto nie je bez viny...táto kniha vážne stratila šmrnc prvej časti, ale aj tak sa mi páčila..naozaj tam bolo málo Lenda, čo mi vadilo, už to nebolo to isté...ale Jack sa mi náhodou páčil, celkom milá postava :D a hlavne sa mi páčilo, ako opisovala jeho vzhľad :D ... ja ti radím, skús si prečítať poslednú časť..vážne to nie je také strašné a myslím, že ten koniec sa im aj celkom podaril :)

    OdpovedaťOdstrániť