pondelok, 13. januára 2014

Miroslava Varáčková - Tri kroky do pekla (Recenzia)

Tri kroky do pekla (Miroslava Varáčková)

• Autor: Miroslava Varáčková
• Názov: Tri kroky do pekla
• Hodnotenie na Goodreads: 4.89
• Vydavateľstvo: EVITApress
• Počet strán: 280 strán

Čo vás čaká?
Keď sa cesta bolesti a utrpenia začína v detskej izbe...

Tina je navonok tínedžerka ako hociktorá iná. Skrýva však tajomstvo, s ktorým sa nedokáže nikomu zdôveriť. Ktoré ju rozleptáva, ničí. Proti ktorému je ona bezmocná a ostatní sú slepí... 
„Tri kroky. Presne toľko ich musel spraviť otec, aby sa dostal odo dverí k mojej posteli. Pri prvom som zatajila dych. Pri druhom mi začali v hlave víriť zúfalé prosby o zázrak. Tretí ma obral aj o posledné zvyšky nádeje. To, čo zvyčajne nasledovalo, môžem pokojne nazvať peklom.“Nemám vo zvyku čítať knihy slovenskách autorov. Neskutočne ma iritujú slovenské mená. Je to smiešne ale je to tak. :D A tak, keď mi spolužiačka doniesla túto knihu, sama som nevedela, či sa do nej pustiť - trochu som sa bála aj témy a toho, ako ju autorka spracuje. 
A výsledok? 

Tri kroky do pekla sa za niekoľko hodín stala mojou srdcovkou. Z témy ma bolelo srdce a prevracal sa mi žalúdok, ale bolo to neuveriteľne chytľavé a čítalo sa to neskutočne ľahko. Napodiv mi absolútne vôbec neprekážali slovenské mená, naopak, pripadalo mi omnoho reálnejšie, akoby sa to všetko dialo priamu tu. 

Kniha má úžasnú, mrazivú a hnusnú atmosféru, ktorá vás úplne vtiahne do deja a nepustí vás, kým knihu nedočítate a neodložíte, pretože vás priam ničí zvedavosť... ako sa to všetko skončí? Môže mať toto vôbec nejaký happyend? 
Knihu som mala prečítanú za pár hodín, stránky sa obracali takmer samé. Navyše je to taká útla knižočka, ktorú nejde pustiť z ruky... a skvelá rocková muzika tomu len pridala na skvelosti!

Postavy boli vykreslené skvelo, každá z nich mala niečo do seba. 

Tina bola... aká bola? Silná a odvážna a odhodlaná. Akokoľvek si myslela, že je ustráchaná a zničená, nebola. Napriek všetkému myslela stále na dobro ostatných ľudí... svojej mamy, brata a hoci to bolo zvrátené, ľutovala aj svojho otca. 
Simona bola skvelá najlepšia priateľka, ktorá pri Tine stála naozaj aj v dobrom aj v tom najhoršom, úplne jej dôverovala, za čo ju obdivujem, lebo, vážne, neviem ako by som sa zachovala ja. 
Oj, Marek. Úplne po mojej chuti bol tento chlapec! S ničím sa nebabral, bol to ROCKER a napriek všetkému bol taký dobrý bad boy. Fakt zvláštne. Myslím si, že sa k Tine dokonale hodí, lebo ustáť také niečo u svojej priateľky je sila. A keďže to ustál... Ach jaaaj. :-)

Niekedy ma pooriadne štvalo, že to nepovedala mame! Chápem to, samozrejme, že to chápem, myslím si, že dievča, čo by prežilo to, čo prežila Tina, by reagovalo presne takto ale štvalo ma to!! A ako mohla byť tá jej matka tak zaslepená. 

Čo sa týka konca... bastard dostal, čo si zaslúžil, aj keď by som s ním naložila inak. 

Už dávno ma žiadna kniha emociálne nevycicala tak, ako práve táto a nezanechala na mne takú jazvu. 
Sila, sila, sila. Skvelá kniha, ktorú odporúčam prečítať úplne každému! 


Dávam  lajkov.

6 komentárov:

 1. Dosť túto knihu vychvaľujú, ale téma nie je pre mňa a mala by som depku :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A pravdepodobne by ma tá téma aj štvala, takže by som si určite podvedome hľadala nejaké ďalšie negatíva a čítanie by som si neužila.

   Odstrániť
  2. Toto, toto! Som si aj ja myslela :D ale keď som ju už mala na poličke a tak smutne na mňa pozerala... sama som prekvapená ako sa mi páčila ale fajne výbuchy som pri tom mala :D

   Odstrániť
 2. Táto kniha ma veľmi príjemne prekvapila, bola skvelá :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Anotácia znie zaujímavo, ako celá kniha :) ale knihy s takýmto námetom sú riadne vyciciavače :D ja mám momentálne preťažené emócie ešte stále z Na vine sú hviezdy :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Aj ja som sa tejto knihy bála, ale zhltla som ju na jeden šup. Podľa mňa je toto autorkina najpodarenejšia kniha, aj keď som od nej nečítala všetky :D

  OdpovedaťOdstrániť