sobota, 11. januára 2014

Niečo o... Maggie Stiefvaterovej

V dnešnom Niečo o... sa budem venovať americkej spisovateľke Maggie Stiefvaterovej


Maggie Stiefvater je americká spisovateľka, ktorá píše prevažne fantasy pre mládež. Narodila sa 18. novembra 1981 v Harrisonburgu vo Virginii. Vyštudovala May Washington College, odbor histórie. 
Písaniu, hudbe a umeniu sa zaťala venovať vo svojich 22 rokoch, hraje na klavír, harfu a rôzne iné nástroje. 
V súčastnosti žije Maggie vo Virginii, je vydatá, má dve deti, dva neurotické psy a nepríčetnú mačku. Miluje staré autá a dokonca aj sama jedno vlastní. Je to Camaro z roku 1973, ktoré sa volá Loki. Zoznam diel: 

Séria Vlci z Mercy Falls 
Séria Books of Faerie
Séria The Raven Cycle
The Scorpio Races


Séria Vlci z Mercy Falls Vlci z Mercy Falls 1 - Triaška


Jedného dňa napadnú malú Grace vlci. Jeden z nich, ten so žltými očami, ju však ubráni a odtiahne do bezpečia. O niekoľko rokov Grace nájde na verande svojho domu postreleného chlapca so žltými očami...Chlad
Grace roky pozorovala vlčiu svorku v lese za domom svojich rodičov. Jeden zvláštny vlk so žltými očami – jej vlk – zas tajne sledoval Grace. Zdalo sa jej, že ho pozná, ale netušila odkiaľ.

Horúčava
Sam viedol dva životy. Ako vlk ticho sprevádzal dievča, do ktorého sa zamiloval. Na krátky čas v roku, v lete, sa z neho stával človek. Grace sa však neodvážil osloviť... až teraz.

Triaška
Grace a Sam si nikdy nepripúšťali, že by mohli niekoho milovať, ale láska si ich napokon celkom podmanila. Sam musí bojovať, aby zostal človekom, a Grace – aby zostal s ňou, aj keď to znamená prijať bolestnú minulosť, krehkú prítomnosť a budúcnosť bez nádeje.


Vlci z Mercy Falls 2 - Váhanie


Grace, Sam a Cole sa neustále pohybujú medzi životom vlka a ľudskou existenciou. Keď sa im pred očami rúca svet, láska zostáva ich jedinou nádejou...TÚŽBA
Grace so Samom našli jeden druhého. Lenže ak chcú zostať spolu, musia naďalej bojovať. Pre Sama to znamená zúčtovanie s minulosťou vlkolaka, kým Grace čelí čoraz neistejšej budúcnosti.

STRATA
Do ich životov vstupuje vlk menom Cole, ktorého minulosť je plná bolesti a nebezpečenstva. Mladík zápasí s vlastnými démonmi a v koži vlka sa cíti lepšie než v ľudskom tele.

VÁHANIE
Grace, Sam a Cole sa neustále pohybujú medzi dvoma extrémami – životom vlka a ľudskou existenciou. Ešte aj láska má dve tváre: je nádherná a trýznivá, oslobodzujúca aj zväzujúca, lákavá i znepokojivá. Keď sa však hrdinom pred očami rúca svet, láska zostáva ich jedinou nádejou.
Bude im stačiť?


Vlci z Mercy Falls 3 - Navždy

S príchodom jari sa Grace mení na človeka, po mesiacoch odlúčenia je konečne opäť pri Samovi. Isabel s Colom objavujú čaro vzájomnej príťažlivosti, úplne iné ako pokojný vzťah ich priateľov. Nič však netrvá večne, svorke hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Tom Culpeper sa nikdy nezmieril so stratou syna. Keď sa objaví ďalšia obeť vlkov, neváha a rozhodne sa svorku zničiť za každú cenu. Helikoptéry a ostrostrelci zabrali aj inde, tak prečo nie v Mercy Falls?
Séria Books of Faerie

Séria The Raven Cycle


The Scorpio Races


2 komentáre:

  1. Raven boys by som si chcela prečítať, to dosť pochvaľujú :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Tiež som na to čítala chvály, tak som zvedavá, kedy sa k tomu dostanem :D

      Odstrániť