sobota, 11. januára 2014

Simone Elkeles - Perfect Chemistry (Recenzia)

SIMONE ELKELES - PERFECT CHEMISTRY


Autor: Simone Elkeles
Originálny názov: Perfect Chemistry
Názov série: Perfect Chemistry
Hodnotenie na Goodreads: 4.14
Vydavateľstvo: Na Slovensku ani v Čechách zatiaľ nevyšlo
Počet strán: 357


Anotácia: When Brittany Ellis walks into chemistry class on the first day of senior year, she has no clue that her carefully created 'perfect' life is about to unravel before her eyes. She's forced to be lab partners with Alex Fuentes, a gang member from the other side of town, and he is about to threaten everything she's worked so hard for: her flawless reputation, her relationship with her boyfriend, and the secret that her home life is anything but perfect. 
Alex is a bad boy and he knows it. So when he makes a bet with his friends to lure Brittany into his life, he thinks nothing of it. But soon Alex realizes Brittany is a real person with real problems, and suddenly the bet he made in arrogance turns into something much more.
In a passionate story about looking beneath the surface, Simone Elkeles breaks through the stereotypes and barriers that threaten to keep Brittany and Alex apart.


Môj názor: Perfect Chemistry som čítala ako e-book, keď som už nemala na pláne žiadnu knihu; bola mojou poslednou knihou prečítanou v roku 2013. Pravdupovediac, veľa som od nej neočakávala, takýto žáner kníh nezvyknem čítať, som skôr fanúšikom fantasy s prvkami romantiky ako samostatnej romantiky. 


Napodiv, kniha sa mi čítala veľmi príjemne, ľahko a rýchlo. Našla som tam síce kopec vecí, ktoré mi prekážali... bolo to klišé a klišé a klišé; zlý, chudobný, arogantný, gangsterský chlapec sa zaľúbi do dobrého, bohatého a slušného dievčaťa, samozrejme, nemôžu byť spolu a tak ďalej, a tak ďalej. Keď sa všetko začne vyvíjať tým správnym smerom, bum, prevalí sa Alexovo hriešne tajomstvo o stávke... no, čo vám budem hovoriť.

Čo sa mi páčilo bolo, že dej mal postupnosť, logiku a prakticky sa neustále niečo dialo. Páčilo sa mi, že sa do seba nezaľúbili hneď na prvej strane, že sa to v podstate neustále vyvíjalo, navzájom sa spoznávali a skúšali, ako ďaleko až môžu zájsť, kým sa to niekto nedozvie. Páčila sa mi Brittanina sestra, perfektne oživila dej a dodala Brittany dušu. 

Postavy samé o sebe neboli ničím výnimočné ani nejako extra zapamätateľné. Alex bola ako väčšina bad boyov vo väčšine kníh, bol mexičan - to bolo snáď jediné, čo ho robilo iným. Inak mi spočiatku pripadal veľmi umelo, akoby sa autorka zo všetkých síl, cez mŕtvoly snažila vytvoriť zlého sexoša, aj keď jej to nešlo. Tu sa mi rozhodne viac páčil ten dobrý Alex. 
Brittanyyy... čo sa týka jej, bola mi prekvapivo pomerne sympatická, už len kvôli vyššie uvedenej sestre. Inak by bola asi len obyčajnou namyslenou, bohatou blondínkou, čo neustále plače nad svojím ťažkým životom a nechápavým frajerom a nad tým, že stále nevie, či môže alebo nemôže dôverovať svojej najlepšej kamoške. 
Ach jaj. 

Napriek všetkému, čo sa mi nepáčilo, mal tento príbeh akúsi iskru, ktorá ho zachránila. Ale k tomu, aby bol viac ako dobrý mu čosi obrovské chýbalo. Škoda, celé to mohlo byť urobené lepšie, menej klišoidne a viac originále a bola by to bomba. Nuž, aj tak mám chuť prečítať si pokračovanie!
Takže Perfect Chemistry odporúčam ako takú oddychovku na upršané večery. :-)Moje hodnotenie: 3/5 


6 komentárov:

 1. Prekvapivo pomerne sympatická ... :D (Milujem slová priemerne a pomerne) ... Ako sa ti čítajú knihy cez comp?? To musí byť zlé, nie? Nepohodlné... nemôžeš si pohladiť chrbát knihy a nemôžeš ju úzkostlivo stisnúť, keď ide do tuhého... :D
  Ako to skončilo?? Šťastne až do smrti?
  P.S.: Neznášam oddychovky na upršané večery :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vlastne to nebolo cez počítač :D cez mobil a prekvapivo mi to pomerne vyhovuje :D môžem čítať potme :D :D leboo ak čítam knihu a mám rozsvietené (myslím v noci) tak vieš, čo to je sa potom postaviť a ísť zhasnúť?? :D no horor :D
   A co jsi čekala prosím tě? :D píšem, že klišé :D a epilóg bol... wuaaa :D presladený a presladený až som nevedela, či sa skôr smiať alebo plakať, že ako to ešte na poslednú chvíľu dobabrala :D
   V poslednej dobe ani ja... hlavne upršané DNI, keď som sama a tak podobne, som hrozne deprimovaná :D

   Odstrániť
  2. Hej :D to poznám! :D Ale ja musím čítať pri svetle, a musím mať aj pri compe zasvietené veľké svetlo, lebo som si dotrtala oči a asi budem nosiť okuliare do diaľky (už budem vyzerať ako totálny magor :D). Takže si to nechcem ešte zhoršiť :D A ja si aj tak vždy idem ešte zapnúť vežu a vziať si ruženček (to proti tým ľudožrútom z toho Hororu).
   Ale, veď nevyzeráš až tak deprimovane! Možno je to z tej knihy... :D

   Odstrániť
  3. ja len keď nevidím na klávesnicu svietim :D aj teraz nevidím a robím za sebou milión preklepov, dvadsaťkrát musím prepisovať každé slovo ale ani za toho si to nerozsvietim :DDDD
   A nosím okuliare a vyzerám ako magor :D ja ich mám na stále, nevidím na diaľku, ani čítať :D nosila som ich, prestali baviť, nenosím, nevidím, hučia na mňa, že som slepá ako patrón :D

   Odstrániť
 2. Ja čítam kopu kníh cez mobil. Keď stojím na zastávke, keď čakám v rade, keď cestujem autobusom.. vždy sa to náramne hodí. Potom si ale môžu ľudia myslieť že čo toľko čumím do toho mobilu :D
  Knihy od Simone Elkeles sa mi veľmi páčia a majú niečo do seba. Nie je to najlepšia YA alebo NA autorka a nie je ani taká známa ale som veľmi rada že som na túto autorku natrafila.
  Ako vravíš... bolo to dosť klišé ale tým že on bol mexičan a ona navonok nebola taká za akú ju každý predpokladal, to dej oživilo. Zozačiatku som mala problém sa stotžniť s touto knihou vďaka Alexovi. Ale netreba sa nechať rozladiť.
  Od tejto autorky odporúčam sériu Leaving Paradise, verím že sa ti táto kniha bude páčiť .. a určite nie je taká klišé ako táto.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Alebo cez prestávky v škole :D a potom, že: neseď toľko na tom Facebooku :D no, v poslednom čase mi to príde praktickejšie ako samotná kniha, aj keď, samozrejme, na vôňu knihy nemá nič! :)
   Do Leaving Paradise sa chcem určite čoskoro pustiť, už ma čaká v telefóne :D

   Odstrániť