nedeľa, 18. mája 2014

ADD YOURS: Knižná edícia (Máj)

ADD YOURS je reťazovka, ktorá pochádza z dielne Judit z blogu My Alternative World of Books


Autor, pri ktorého cliffhangeroch si idem vytrhať vlasy

- Michelle Hodkin. Síce som od nej čítala zatiaľ len dve knihy, (Čo sa stalo Mare Dyerovej? a Kto je Mara Dyerová?) ale obe ma svojím koncom úplne dostali. Najmä tá dvojka. Ešte stále ma pri pomyslení na posledné stránky bolí hlava. :D


Autor, ktorý by mohol vydávať knihy ČASTEJŠIE

- Hmm, nad týmto som rozmýšľala dlho, pretože moji obľúbení autori ich, vďakabohu, vydávajú dosť ale po veľmi dôkladnom preskúmaní knihovničky som predsa len prišla na jedno meno - Lauren DeStefano. Jej Pasca a Horúčka sa mi veľmi, veľmi páčili a som nesmierne sklamaná z toho, že sa nedočkám pokračovania v slovenčine alebo češtine. 


Kniha, ktorú každý vychvaľuje a ja vôbec nechápem prečo

- Stále trvám na tom, že Tigrova kliatba je o ničom. Možno by som jej mala dať druhú šancu, keďže prvý pokus sa odohrával pre niekoľkými rokmi ale... jednoducho sa k tomu nedokážem dokopať. Vždy mi pripadalo trochu zvláštne, keď sa hlavná hrdinka "zaľúbila" do zvieraťa (aj keď z neho nakoniec bol krásny princ). 


Kniha, ktorá je v mojej knižnici najcennejším úlovkom

- Chcela som napísať, že Kto je Mara Dyerová? ale potom sa mi konečne podarilo zohnať Ak zostanem. A bolo to umenie. V každom internetovom kníhkupectve je vypredaná - či už v slovenskom alebo českom. Nakoniec sa na mňa ale usmialo šťastie v Panta Rhei v Bratislave. (Ehm, ehm, bývam vo Vranove, hej? :D) Takže sa teším ako malé decko. :D


Postava, ktorá by si zaslúžila vlastnú knihu

- Vždy ma zaujímalo ako to vyzerá v Hermioninej hlave. Akým spôsobom uvažuje a či má naozaj vo všetkom taký poriadok a prehľad. Navyše je silnou a rozvážnou hrdinkou... nuž, čítať knihu z jej pohľadu by bola jedna radosť. 


Postava, ktorú z celej duše nenávidím

- Simon zo série Nástroje smrteľníkov. Hmm, je to tak trochu paradox, pretože bez neho by séria nemala taký šmrnc ale v každej scéne, v ktorej sa objaví zatínam zuby. A v Meste padlých anjelov to teda bolo poriadne ťažké. Simon mi jednoducho nesadol. 


Hrdina, ktorý si môže dovoliť nevyzerať perfektne

- Môžu byť dvaja, však? Noah Shaw a Adrian Ivashkov. To sú také charaktery, že by mohli vyzerať aj ako Quasimodo. (Ale nechceli by sme to :D) A uverili by ste im, že sú sexi. 


Hrdinka, ktorú obdivujem

- Jane z knihy Prežiť. Veľmi sa mi páčila jej postupná premena z dievčaťa, ktoré bolo odhodlané spáchať samovraždu na palube lietadla až po dievča, ktoré bojuje o svoj život v zasnežených horách po zrútení lietadla. 


Najlepší nie hlavný knižný pár

- Pravdepodobne nebudem veľmi originálna ale jednoznačne Alec a Magnus. Nuž, má to grády! A navyše, kto nemiluje Magnusa? :D


HOT TOPIC: Videorecenzia alebo klasická recenzia? Ktorú z nich si prečítam/pozriem radšej?

- Ja osobne som jednoznačne zástancom klasických písaných recenzií. Nemám rada, ak niekto točí videá a nevie sa poriadne vyjadrovať, nemá slovnú zásobu atď. Samozrejme, ak má všetky tieto veci zvládnuté, je hviezda a pozrieť si takúto videorecenziu mi problém nerobí. 


Otázka na telo: Ja a spoilery - Používam ich v svojich recenziách? Čítam ich niekedy alebo sa im vyhýbam ako čert krížu?

- Fuu, myslím, (a dúfam) že ich nepoužívam pretože ja sama si ich nerada čítam. Na druhej strane mám ale jeden odporný zlozvyk - vždy si nenápadne čítam poslednú vetu knihy. A to by ešte bolo v poriadku ale zvyknem si v knihách aj bezmyšlienkovite listovať a vždy mi zrak padne na nejaký obrovský spoiler. Nenávidím to ale neviem si pomôcť. Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára